Статті

Чому камін погано працює, не горить або сильно димить?

Неполадки в работе каминов

Можливі неполадки в роботі камінів, і методи їх усунення

Встановивши або ще тільки збираючись встановити камін або піч необхідно ознайомитися і дотримуватися заводських рекомендацій по експлуатації. Це забезпечить Вашому камін довгу і беcперебойного роботу. Основні можливі неполадки і способи їх усунення ми розглянемо далі.

димохід

Чому камін погано працює, не горить або сильно димить?  schiedel uni konstrukciya img e1529068385551 - Каміни HARKПерше з чого має починатися камін або піч – це коректно змонтований димохід. Його ефективна висота повинна становити від 4 до 10 метрів, від рівня підключення приладу в димохідний канал до закінчення труби. Діаметр димоходу в ідеалі повинен відповідати діаметру труб, або ж не перевищувати двох внутрішніх діаметрів труби, що підключається.

Статті по темі:

Високі температури зовнішнього повітря або ж густий туман, можуть негативно впливати на тягу в димоході, через що димові гази можуть відводитися неправильно, в таких випадках топку потрібно використовувати з обережністю або зовсім відмовитися від експлуатації на цей період. Сильні вітри або бурі можуть викликати вихреобразование, також порушує тягові умови в димоході.

потріскування корпусу

Легкі потріскування при розпалюванні каміна або печі, вважаються нормальним явищем. Ці звуки з’являються в результаті того, що при нагріванні металевий корпус розширюється і звужується при охолодженні. Дані звуки не повинні викликати побоювань.

Якщо ж дані звуки переростають в більш гучні або не припиняються в уже нагрітому каміні то причиною цього може бути наступне:

  • У випадку з камінної піччю бічна облицювання з кераміки або талькохлорита прилягає занадто міцно до корпусу. Необхідно збільшити зазори між облицюванням і корпусом (дана процедура виконується тільки фахівцем!).
  • Гвинти задньої стінки в камінної печі можуть бути затиснуті занадто сильно, для усунення звуків необхідно їх послабити.
  • Димохідний канал не повинен спиратися конструктивно на димозбірник труби.
  • Шамотная футуеровка топки повинна укладатися без впливу навантажень з будь-сторони.Еслі верхні кріпильні куточки занадто міцно притискають шамотні плити до корпусу, то їх необхідно розтиснути.

Слід зазначити що при коректній установці і експлуатації камінів і печей такі неполадки і зовсім не виникають