Статті

Чи потрібно подавати повітря з вулиці до каміна?

Зовнішнє повітря для каміна – що це таке і коли потрібно?

До початку 2000-х каміни вже досягли свого сучасного сучасного стану. Вони давали високу ефективність і виглядали дуже естетично. АЛЕ ПОТІМ З'ЯВИЛОСЯ ЗОВНІШНЄ ПОВІТРЯ. Чи можна сьогодні побудувати камін без підключеного джерела зовнішнього повітря – адже він спалює кисень в будинку і створює кліматичний дискомфорт?

Так, так люблять ще не побудовані каміни формулювати свої страхи. А як щодо наших предків? Грамотний менеджер скаже вам, що у них було багато дров і їм було байдуже до мікроклімату в будинку … Тільки він не скаже, що сучасний камін апріорі споживає крихітну частку повітрообміну. Але ви жителі приватних будинків, свіжого вуличного повітря потрібно в рази більше.

А всі сучасні будинки спроектовані з урахуванням вашого забезпечення чистим повітрям для дихання з вулиці – вентиляція в будинку.

Відповідаючи на найчастіші питання: що робити, якщо камін не запустили з зовнішнього повітря?

Так, в будинку з електричною системою вентиляції камін повинен мати свій повітровод з повітрям для підтримки пожежі. В іншому випадку тяга в димоході зникне і камін закурить в приміщення – якщо всі вікна закриті. Тому в Європі встановлюється вентиляційний датчик отвору, він спрацьовує при спалюванні каміна.

І ТАК – ОСЬ І ВСЕ – ВАМ БІЛЬШЕ НІЧОГО НЕ ПОТРІБНО.

Що насправді відбувається, коли пожежа горить у каміні? Тут все просто – ось розрахунок того, скільки тепла йде на підтримку пожежі в каміні:

для окислення 1 кг дров необхідно 4,8 м³ повітря і ще 30% для його пробігу, тобто 6,5 м³. Скажімо, на вулиці -20 ° С, а в приміщенні +21 ° С. Потім:

Камін спалює 1 кг дров і споживає 6,5 м³ повітря:

  • -Температура зовнішнього повітря: – 20 ° С
  • – Температура в приміщенні: 21 °C

Тепло для опалення 6,5 м³ повітря: 0,1 кВт. Всього 0,1 кВт!

Камін (сучасний) навіть на одному колоді дає близько 60% ефективності – решта 40% витрачається на обігрів димоходу для підтримки робочої тяги.

Дубові дрова виробляє 4,2 кВт тепла на 1 кг, тобто 60% – це 2,5 кВт тепла в будинку. З яких 0,1 кВт пішли на обігрів повітря, а в приміщенні було цілих 2,4 кВт!

І це було найбільш недосконале співвідношення зовнішньої температури і спалених дров на годину. Якщо на вулиці буде -5 ° С, а 2,5 кг дров / год горить в каміні, все стане набагато веселіше! А ККД каміна складе близько 80%, а нагрів повітря – всього близько 0,2 кВт. Тобто від загальної теплової енергії дров в приміщенні залишиться 10,5 (всього) – 2,1 (втрата працездатності) – 0,2 (підігрів повітря) = 8,2 кВт!

Розрахунки включають тільки повітря для спалювання. Людям також потрібно свіже повітря, щоб дихати. А норми говорять про те, що система природної вентиляції в будинку повинна забезпечувати 30-40 м³ на людину на годину. Це, звичайно, в кілька разів вище, ніж витрата каміна. З огляду на, що в будинку зазвичай проживає більше однієї людини, споживанням повітря на каміні взагалі можна нехтувати.

Насправді, запускають зовнішнє повітря в камінну вставку в пасивний будинок. У Європі такі будинки іноді зустрічаються, але їх тут навряд чи збудують. Якщо в будинку хороші вікна і двері, або навіть примусова система вентиляції, це не означає, що будинок пасивний. Поки вогонь горить в каміні, цілком можливо відкрити одне вікно в режимі мікровентиляції або вентиляційних отворів. А повітря звідти камін підтягне для себе в потрібній кількості – завдяки високій тягі в робочому димоході.

Ще одна помилка – порівняти конденсаційний газовий котел і спалювання на дровах – температурні режими димоходів абсолютно різні.

Також забудьте про втрати тепла димоходу. Щоб уникнути підвищеного утворення сажі, твердопаливні котли і каміни встановлюються на 200-300 ° С в димозбирачі. Щоб хоч якось зменшити конденсат, тобто домогтися 100-150 ° С у верхній частині димоходу і стільки ж для підтримки робочого тиску.

Висновок: зовнішнє повітря в каміні не потрібно в 90% випадків. Маючи свої переваги, камін, з'єднаний з вулицею, теж не ідеальний.

  1. Він буде конденсуватися і локально іржавіти з теплового молотка в холодні зимові ночі.
  2. Перетин відкритого повітряного каналу невеликий, і гальмує роботу каміна великими навантаженнями дров.
  3. У неробочому стані холодне повітря буде продувається через камін в димохід. Від цього весь камін ІРЖАВІЄ. Розчин завжди, коли камін не горить, перекрити вуличний канал запечатаним клапаном.

Підійдіть до вибору вдумливо, ми сподіваємося, що ця стаття допоможе вам побудувати правильний камін і розумно вкласти свої гроші.