Як правильно зберігати дрова для каміна або печі?
Після установки каміна необхідно потурбуватись про наявність і зберіганні палива на майбутній опалювальний сезон. З огляду на той факт, що найбільш доступним і економічно ефективним паливом є деревина, ми розглянемо ключові особливості зберігання дров .
Основні рекомендації по зберіганню дров.
Вибираючи місце для зберігання деревини на вулиці потрібно враховувати наступні важливі фактори:
- Воно повинно знаходитися з південної (підвітряного) сторони будинку
- Мати навіс щоб захищати від дощу і вогкості
- Мати суху підставу
Перед зберіганням, для зручності, дрова необхідно попередньо напіліть або наколоти, найкраще це робити взимку. Довжина дров не повинна перевищувати 30 см, а діаметр повинен бути близько 10 – 15 см. Чим більше кількість дров для зберігання, тим довше буде потрібно часу для просушки. Дрова повинні укладатися на підкладку, наприклад на дерев’яний піддон. Складайте на відстані 5-10 см від стіни будинку, а також залишати зазор між полінами для циркуляції повітря. В ідеалі дрова для каміна повинні зберігається 2-3 роки і мати залишкову вологість 20%.
При тривалому зберігання дров варто утриматися від:
- Ні в якому разі не накривати дрова фольгою або плівкою (під ними утворюється конденсат)
- Не зберігати дрова в підвалі (зазвичай там надмірна вологість)
- Чи не складати дрова на землю (будуть натягувати вологу)
Для зберігання операційного запасу дров в будинку, зазвичай використовуються спеціальні дровници , передбачені в коробі каміна. Але не варто забувати, що кількість і розташування дровницу необхідно запланувати на етапі проектування каміна. Також можна розташувати отдельностоящую дровницу в тому ж приміщенні, що і камін. Для використання в своїх камінах компанія Hark рекомендує використовувати дрова листяних і хвойних порід дерев, але при необхідності можна використовувати дрова з будь-яких порід дерева, головне що їх вологість не перевищувала 20%.
Вибрати і купити камін піч в Києві можна у фірмовому салоні Hark: вул. В. Гетьмана 10