Що стає причиною забруднення димоходу і як його чистити
Незалежно від того камін або піч встановлені у Вашому домі, і як часто вони використовуються димохід вимагає регулярного чищення . Це пов’язано з тим що сажа неодмінно в більших чи менших кількостях осідає на стінках димовідводів труб і звужує їх діаметр, а це згодом може приводити до таких негативних наслідків як зворотна тяга або пожежа в димоході. Тому проводити очищення димоходу коштує не менш ніж один раз на рік, бажано вдаватися до послуг професійних сажотрусів, але є способи з якими здатний впоратися і звичайна людина.
Причини забруднення димоходу
Отже при горінні дров в котельній камері утворюється дим і газ. Світлий дим виходить від вологи в деревині, а чорний від вугілля, сажі і креозоту. Саме цей чорний дим і призводить до утворення нальоту на внутрішніх поверхнях труб. У підсумку тяга починає знижуватися, паливо згорає менш ефективно, більше диму накопичується в котельній камері.
Як же позбутися від накопиченої сажі?
Безсумнівно кращим способом буде виклик досвідченого сажотруса, який швидко і якісно очистить ваш димар. Але в разі якщо з якихось причин звернутися за допомогою до сажотруса неможливо існують способи завдяки яким Ви зможете впоратися самостійно. А саме:
- Чистка спеціальною щіткою – це простий і безпечний спосіб. Важливо підібрати жорстку щітку відповідного діаметру. Добре підійдуть нейлонові щітки з жорстким ворсом. Найскладніше знайти щітку для чистки димарів вигинів .
- Спалювання картопляних шкурок (народний спосіб) – в добре розтопленим піч закладається не менше пів відра очисток картоплі. Поки вони горять, буде виділятися крохмаль, який розкладає сажу. Через 2-3 таких протопки велика частина сажі відпаде самостійно, решту буде легко видалити.
- Протопки осиковими дровами – це давно відомий спосіб, але далеко не безпечний. Осикові дрова при горінні дають дуже високу температуру, підпалюючи сажу в димоході . По факту це контрольована пожежа в димоході, що б сажа прогоріла. Але важливо що б труби були розраховані на високу температуру 1100 градусів, інакше такий спосіб завдасть більше шкоди ніж користі і можна зовсім втратити димоходу.
- Хімічне очищення – при обробці спеціальними засобами для очищення димоходу . сажа добре видаляється, але лише в тих місцях куди безпосередньо потрапив розчин під час розпилювання. Тому без прочищення щіткою це лише частково вирішить проблему. А деякий час після чистки в приміщенні буде специфічний запах.
Особливості очищення димоходу щіткою
Перед початком очищення димоходу варто накрити всю меблі в приміщенні де встановлений камін або піч плівкою. Також необхідно надіти рукавички і використовувати респіратор. Далі можна переходити до чищення використовуючи доступ через ревізійну дверцята. Важливо послідовно виконати кілька дій:
- Перевірити чи не гаряча піч
- Відкрити ревізійну дверцята
- Просунути щітку в отвір димоходу
- Рухаємо щіткою в різних напрямках ретельно видаляючи сажу
- Просуваємося вгору до верхньої частини труби
- Видаляємо обсипалася сажу
- закриваємо димохід
Варто зазначити що на початку сезону необхідно перевірити стан димоходу, навіть якщо Ви чистили його в кінці сезон, адже за літо птахи могли звити в ньому гніздо, або вітер нанести сміття. Пам’ятайте, що чистий димохід це запорука бездоганної роботи Вашого каміна або печі