Статті

Стратегія правильного опалення будинку каміном в 2021 році

отопления дома камином, опалення будинку каміном

Багато власників дач або будинків ставлять собі питання: «А який вид опалення був би на сьогодні найбільш вигідним і надійним? «.

Ще пару років тому ми з Вами навіть не замислювалися про альтернативні джерела тепла і опалення будинку каміном, а ціни на енергоресурси нас не лякали, тому що вони були доступні. Аналізуючи динаміку зростання цін на газ, мазут або електрику висновок визначається сам собою. Ціни постійно ростуть, і з поточного року зростання цього буде дуже значним.

Особливу тривогу викликає нестабільність в країні та економіці, тому що в цих умовах ціни на енергоносії злітають часом швидше за найпесимістичніші прогнози. Також в умовах нестабільності споживач тепла страждає від перебоїв в постачанні газом, електроенергією або теплою водою з центрального опалення. «Шокова» можна назвати ціни для населення, тому що держава не може самостійно нести такі витрати. На сьогодні реалії економіки нашої країни змусили не тільки замислюватися, а й приймати екстрені заходи по удосконаленню діючих систем опалення.

Перед нами виникли питання:

  • Як заощадити на опаленні газом і електрикою?
  • Як здобути незалежність системи опалення від газу і електрики?

У пошуках відповіді ми вивчили, як такі проблеми вирішують жителі Європи. А саме в одній з найрозвиненіших економічно країни – в Німеччині. Незважаючи на те, що ціни на газ для населення Німеччини нижче, ніж в Україні, в 80% будинків використовуються альтернативні джерела опалення. В основному це – каміни і камінні печі Hark. Культура камінів в Європі має величезну історію і внаслідок еволюції Камін і Камінні печі стали високоефективними джерелами тепла з 100% використанням ресурсу. Оскільки єдиним відходом є попіл, який в домогосподарстві використовують як добриво. Сучасні німецькі каміни і камінні печі мають ККД 80-90% і можуть бути частиною загальної системи опалення. Як за рахунок конвекційного нагріву повітря, Так і за рахунок нагріву води в системі опалення і водопостачання будинку.

Перевагами опалення будинку каміном є:

  • – Незалежність від постачальників тепла, газу та електроенергії (перебої можна «перекрити» теплом каміна)
  • – можливість підключення до загальної системи опалення будинку (може замінити будь-який котел)
  • – стабільні і доступні ціни на паливо (дрова, вугілля, брикети)
  • – економія витрат на опалення (під час роботи каміна немає необхідності використання інших котлів)
  • – і, безумовно, камін як елемент декору, прикрасить будь-який будинок, принесе тепло і затишок.

Провівши порівняльний аналіз, ми визначили властивості, якими повинен володіти ідеальний варіант для опалення будинку каміном:

  1. Ваш камін або камінна піч повинні мати систему горіння «ECOplus» . Система Eco Plus забезпечує найвищий ККД при мінімальній витраті дров. Витрата дров скорочується на 40% в порівнянні з усіма сучасними топками.
  2. Можливість підключення до водяної системи опалення. Каміни і камінні печі з водяним контуром замінять будь-котел.
  3. Можливість горіння від зовнішнього повітря. Використовуючи камін або камінну піч з зовнішньої подачею повітря, Ви зберігаєте мікроклімат в будинку і збільшуєте тепловіддачу приладу.
  4. Корпус топки або печі повинен бути виготовлений з 5мм сталі або чавуну товщиною 1 см. Така товщина металу дозволить Вам використовувати камін безперервно і цілодобово.
  5. Система очищення скла. Щоб уникнути обману, варто звернути увагу на наявність окремих каналів в конструкції камери згоряння, які будуть підводити повітря на очистку скла.

При розрахунку необхідної потужності каміна слід враховувати те, що він не виробляє, а передає тепло, яке утворюється при згоранні палива. Отже, при виборі каміна необхідно звертати увагу на ККД і розмір камери згоряння. Кількість одержуваного тепла (кВт) безпосередньо залежить від якості, кількості дров і режиму горіння. В середньому 1 кг дров листяних порід вологістю до 20% при горінні виділяють 4,2 – 4,4 кВт/год. Виходячи з даних показників, ми можемо прорахувати min і max потужність приладу.

Приклад в таблиці.
Використовуємо сухий дуб вологістю до 20%.
Теплота згоряння на 1кг. – 4,2кВт/год