Статті

Піроліз і згоряння деревини в каміні

Піроліз і згоряння деревини в каміні blog 6 - Камины HARK

Для того щоб ефективніше користуватися каміном або піччю, варто трохи розібратися в тих процесах, які відбуваються всередині камери згоряння. Давайте детально розглянемо процес згоряння найбільш поширеного палива, а саме дров . Отже після розпалу, згоряння деревини проходить кілька стадій:

  1. Випаровування і висихання  – на цьому початковому етапі відбувається випаровування вологи. У зв’язку з тим, що цей процес вимагає великої кількості енергії, то для ефективності і витрати часу на виділення тепла, важливо використовувати дрова із залишковою вологістю не більше 20%.
  2. Піроліз  – це безпосередньо процес виділення газу. У цей момент, коли температура досягає 150-550 градусів все летючі компоненти, що знаходяться в деревині переходять в газоподібний стан. Красиві язики полум’я, що утворюються над дровами з’являються саме завдяки піролізу, адже це горить саме виділився газ який виділився. Суха деревина складається приблизно на 85% з летючих компонентів, ще 14% це чистий вуглець у вигляді деревного вугілля, який при бажанні можна отримати саме в цій формі, якщо перервати процес горіння саме на стадії піролізу.
  3. Окислення – при стадії окислення гарячі гази при температурі 400 градусів гарячі гази вступають в реакцію з киснем. У цей момент і відбувається окислення вугілля з подальшим виділенням енергії. Залишковим продуктом стає попіл, що складається з негорючих матеріалів. Від загального обсягу деревини це зазвичай близько 1%, в залежності від частки кори в дровах.

Піроліз і згоряння деревини в каміні 1789 - Каміни HARK

Якщо раніше піроліз відбувався тільки в спеціалізованих піролізні котлах, а в ранніх ранніх камінах такий процес і зовсім був відсутній. То з появою фірмової технології Ecoplus, в камінах Hark, піроліз став відбуватися і в топкових камерах обладнаних даною системою.

система Ecoplus

Тепер Ви краще інформовані про те, як відбувається процес згоряння дров у Вашому каміні. Сподіваємося ця інформація була корисна для Вас.