Використання підводки зовнішнього повітря в сучасних камінах
Раніше каміни були не тими технологічними і ефективними пристроями, які ми знаємо зараз. Тоді мало хто замислювався про проблему припливного повітря, необхідного для процесу горіння. Але в той час, це питання, так гостро і не стояло, тому що герметичність будинків була низькою, і повітря вільно потрапляв в приміщення через безліч щілин.
Тепер же, з появою пасивних енергозберігаючих будинків, з високими вимогами до герметичності, наявність зазорів і щілин для природного припливу повітря зведено нанівець. Не варто забувати і про елементарні закони фізики, повітря шукає шляху найменшого опору, а в приміщенні з високою герметизацією ці шляхом може стати димохід . А це, в свою чергу може привести до такого явища, як зворотна тяга.
Тому в сучасному будівництві обов’язковою умовою є наявність ефективної припливно-витяжної вентиляції і окремого підведення повітря до каміна. Таке рішення є досить поширеним в більшості сучасних топок, і компанія Hark не є винятком. Найчастіше топки Hark обладнуються вбудованими отворами для підключення зовнішнього повітря діаметром 125-150 мм. Завдяки цьому рішенню, каміни або печі забезпечуються достатнім припливом повітря ззовні, і мінімізують споживання його з приміщення.
Типи повітрообміну в приміщеннях з каміном
Процес повітрообміну в приміщеннях з камінами підрозділяється на два типи:
- Повітря безпосередньо для процесу горіння – це повітря який підтримує процес горіння вступаючи в реакцію окислення з вуглецем, з подальшим утворенням СО2, який виводиться у вигляді димових газів через трубу димоходу. Тут безпосередньо і задіяний зовнішній підведення повітря.
- Повітря для конвекції – це повітря, що використовується для охолодження топки і передачі тепла в процесі конвекції. Для забезпечення конвекційним повітрям, часто монтують пару вентиляційних отворів в нижній частині каміна, і більше у верхній частині, для відведення нагрітого повітря. Для розподілу нагрітого повітря в інші приміщення, монтуються повітроводи.
Елементи підключення системи зовнішнього повітря
Конструкція підведення зовнішнього повітря має три складові: безпосередньо підведення до топки, забір повітря з вулиці, і повітряний канал з’єднує їх. Для більш чіткого управління процесом горіння канал обладнується клапаном, який крім регулювання подачі, використовується і для протидії появі зворотної тяги. Розберемо елементи системи докладніше:
- Повітрозабірник – використовується для забору повітря з вулиці. Повинен бути закритий гратами щоб перешкоджати засмічення. Висота повинна бути достатньою, щоб його не замітало снігом, і бажано розташування з підвітряного боку. Обов’язково обладнати Окапник, для захисту від попадання опадів.
- Повітряний канал – використовується для доставки повітря з вулиці до топки. Виконується тільки з негорючих матеріалів, найбільш часто це металеві труби. Також труба повинна бути утеплена для мінімізації охолодження стіни і топки. Діаметр труби підбирається індивідуально і залежить від багатьох факторів.
- Клапан – пристрій, що регулює обсяг подається для горіння повітря. Такі пристрої бувають як з електронними, так і з механічними системами управління.
У топках Hark підведення зовнішнього повітря на багатьох моделях вбудований, але існують і моделі де він опціональний і купується окремо, або ж зовсім не передбачений. Але про це Ви зможете дізнатися в наших нових публікаціях