Статті

Очищення і догляд за каміном і димоходом

Очищення і догляд за каміном і димоходом chistka - Камины HARK

Встановивши  камін  не варто забувати, що така важлива і часто центральна деталь інтер’єру в процесі експлуатації буде піддаватися природним забрудненням. Тому важливо знати рекомендації по догляду та очищення каміна або печі в домашніх умовах.

 Сталевий корпус і топкова камера.

керамічна футерування камери згоряння

З огляду на той факт, що корпус більшості камінів виготовляється зі сталі і покритий жаростійким лаком, який не є антикорозійним покриттям. У зв’язку з цим вологе прибирання корпусу може привести до утворення іржі. Також не можна використовувати хімічні очисники мають в своєму складі кислоти. Тому для видалення забруднень досить протирати сухою ганчіркою або пропилососити.

Особливо важливо стежити за чистотою  зольного ящика   і не допускати накопичення значної кількості попелу, що може заважати нормальному охолодженню решітки і привести до деформації.

Догляд за мармуром, талькохлоритом, кахлями.

Кахельна піч Hark Bella Rosa 20Для того що б при збиранні не пошкодити  мармур  і чи природний камінь під час чищення, не варто обробляти його жорсткими абразивними матеріалами. Можна використовувати тільки м’які серветки з легким мильним розчином.

Відбитки пальців які залишаються на  Стеатит , потім перетворюються в темні плями, своєрідну патину характерну цьому каменеві. Якщо ж є бажання повернути первісний вигляд, то це легко можна зробити відшліфувавши камінь тильній (жорсткої) стороною губки.

Кахельні поверхні потрібно протирати сухою серветкою від пилу, після чого можна протирати їх добре вичавленої серветкою без ворсу.

Оглядове вікно і димар.

Очищення і догляд за каміном і димоходом schiedel uni konstrukciya img e1529068385551 - Каміни HARKНезважаючи на те що  топки Hark  оснащуються системою вентиляції скла, ймовірність появи сажі все ж не виключена повністю. У разі появи забруднення необхідно використовувати спеціальні засоби для камінних віконець які можна придбати в будівельному супермаркеті, чітко дотримуючись інструкції написаної на упаковці такого засобу. Чистити скло можна тільки коли воно знаходиться в холодному стані.

Димохід потрібно ретельно прочищати не менше одного разу на рік, але бажано двічі, на початку і в кінці опалювального сезону. Для очищення використовуються технічні отвори в димоході і коліні для зручності доступу, а також спеціальні інструменти. У зв’язку з цим ми настійно рекомендуємо для  очищення димоходу  запрошувати професійних сажотрусів.

Більш докладні рекомендації, а також відповіді на Ваші запитання можна отримати відвідавши фірмовий салон камінів Hark в Києві